gru
05

6 wskazówek jak zawieszać lampy wiszące

Kupiłeś lampę i nie wiesz jak ją właściwie zawiesić? To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy te 6 wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję o miejscu i wysokości, na której ma wisieć Twoja nowa lampa!

Lampy wiszące występują praktycznie w każdym domu. Stanowią doskonałe źródło światła tam gdzie faktycznie jest ono potrzebne. Zakup odpowiednich opraw i ich prawidłowe zawieszenie może przysparzać niemałych problemów, stąd też postanowiliśmy stworzyć ten krótki, jednakże konkretny poradnik.

Poniżej przedstawiamy nasze 6 porad jak zawiesić lampy wiszące:
1. NAD WYSPĄ KUCHENNĄ

Zawieś lampy 80-100cm nad blatem swojej wyspy kuchennej. Zalecamy co najmniej 40cm odstępu pomiędzy oprawami.
2. PODŁUŻNE LAMPY

Rekomendujemy wybór lampy, która mierzy nie więcej niż 2/3 długości stołu lub wyspy. Rozważ zawieszenie pary dwóch długich lamp aby oświetlić bardzo długie blaty kuchenne lub stoły. 

3. NAD BLATEM STOŁU

Polecamy zawieszenie lampy 80-100cm nad powierzchnią blatu. Szerokość lampy powinna być co najmniej 20cm węższa nić szerokość stołu.


4. NAD OKRĄGŁYM STOŁEM

Polecamy montaż lampy 80-100cm nad blatem. Zalecamy wybór lampy zbudowanej na bazie okręgu oraz średnicę lampy nie mniejszą niż połowa  oraz nie większą niż 3/4 blatu średnicy blatu.

5. W HOLU I PRZEJŚCIU

Żeby lampa nie przeszkadzała w otwieraniu drzwi i nie zahaczała o głowy domowników zawieś oprawę co najmniej 200cm od podłogi. Zostaw nie mniej niż 120cm miejsca od najszerszego miejsca lampy do ściany.


6. SUFITY O WYSOKOŚCI 2,9M I WIĘCEJ

Do wysokich wnętrz zalecamy duże i okazałe lampy, które “nie zginą” w pomieszczeniu oraz zapewnią wystarczającą ilość światła.